آووکادو، ارزشمندترین بازیکن در تغذیه ورزشی

ارزشمندترین بازیکن در تغذیه ورزشی

ارزشمندترین بازیکن در تغذیه ورزشی

1402/05/24 1

آووکادو، بهترین دوست یک ورزشکار 
برخلاف تصور بسیاری از افراد، آووکادو میوه ای است که به حفظ اندام شما کمک میکند. این واقعیت که آووکادو حاوی چربی است، بسیاری را از خوردن آن منصرف می‌کند. این میوه سرشار از چربی خوب است و فواید دیگری نیز دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. 

آووکادو به عضله‌سازی کمک میکند
آیا میدانستید که یک آووکادو میتواند تا 4 گرم پروتئین داشته باشد؟ یعنی آووکادو تنها میوه ای است که بالاترین میزان پروتئین را دارد. همچنین آووکادو غنی از اسید فولیک (ویتامین B9) است که نقش مهمی در جذب پروتئین و تحریک رشد عضلانی دارد؛ علاوه بر آن، اسید فولیک به تنظیم برخی هورمون‌ها مثل هورمون رشد کمک می‌کند که باعث رشد عضلات نیز می‌شود. 
ممکن است موز به دلیل محتوای مقادیر زیادی پتاسیم شناخته شود، اما در قیاس با آووکادو ناچیز به شمار میرود! هنگامی که صحبت از یک رژیم غذایی متعادل میشود، پتاسیم ماده مغذی دیگری است که بر فشار خون و هیدراتاسیون سلول های بدن تاثیر میگذارد.
چربی های خوب آووکادو که اسیدهای چرب اشباع نشده ای هستند، به طور غیرقابل انکاری به شما در ریکاوری و در نتیجه گرفتن عضله کمک خواهد کرد.

آووکادو چربی بدن را کاهش میدهد
آووکادو علاوه بر کمک به عضله‌سازی، به کاهش چربی بدن نیز کمک میکند. آووکادو حاوی بتاسیتوسترول است؛ لیپیدی که به تنظیم استرس کمک میکند و در عین حال عملکرد  مناسب بدن ما را تقویت میکند. آووکادو با محتوای بالای فیبر طبیعی خود  به سرعت موجب سیری کاذب میشود و به گردش خون و کنترل سطح گلوکز کمک میکند و حفظ وزن را برای ما آسانتر میکند. 

آووکادو انرژی بدن را برای ورزش تامین میکند
غذاهای غنی از چربی خوب و کربوهیدرات های سالم، به ویژه در چارچوب یک تغذیه مناسب برای افراد ورزشکار که نیاز به انرژی بیشتری دارند، استفاده میشود. آووکادو میتواند پیش از یک ورزش سنگین برای تامین این انرژی مصرف شود و عملکرد شما را در جهت بهتر شدن تمرین، فراهم کند.  

چرا آووکادو در تغذیه ورزشکاران ضروری است؟
برای ورزشکاران بسیار جالب است که که آووکادو میتواند، انرژی قابل توجهی را حین ورزش تامین کند. اسیدهای چرب و مفید آووکادو، در عملکرد سیستم قلبی عروقی، عملکرد هورمون ها، ریکاوری سلولی و ریکاوری عضلات موثر است. محتوای فیبر موجود در آووکادو، آن را تبدیل به یک سرکوب کننده اشتها کرده که است که در نهایت موجب کاهش وزن و سطح انسولین بدن شما خواهد شد. 
علاوه بر تمام مواردی که گفته شد، آووکادو به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی خود در پیشگیری از پیری سلولی که ورزشکاران زودهنگام با آن مواجه می شوند، نقش دارد. 
حتی اگر ورزشکاران نیاز به انرژی بالایی داشته باشند، باید مراقب کالری دریافتی خود نیز باشند. به همین دلیل است که آووکادو سرشار از لیپیدهای خوب است، به ویژه امگا 6 که یک اصل مهم تغذیه ای برای ورزشکاران به شمار می رود؛ چرا که ورزشکاران در ابتدا نیاز به عضله‌سازی دارند و سپس حجم عضله‌های خود را افزایش می‌دهند.