بوریتو مکزیکی

بوریتو مکزیکی

مواد لازم:
گوجه فرنگی متوسط 1 عدد 
فلفل دلمه ای متوسط 1 عدد
پیازچه 4 عدد
جعفری 60 گرم
کاهو پیچ / کلم 1.4
لیمو ترش 1 عدد
روغن زیتون 2 قاشق
پیاز 1 عدد
گوشت چرخ کرده 300 گرم
سیر 1 حبه
فلفل قرمز، نمک و ادویه کاری به مقدار لازم
تخم گشنیز 1 قاشق چایخوری
لوبیا قرمز 100 گرم
ذرت 100 گرم
سس گوجه فرنگی فیلفیل 
سس مایوکادو فیلفیل 
نان ترتیلا 3 عدد
پنیر موزارلا 150 گرم
دستور پخت:
ابتدا گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای را به صورت نگینی خرد کنید. سپس پیازچه ها و یک حبه سیر را به صورت حلقه ای و ریز خرد کنید. برای خوش طعم شدن این ترکیب از جعفری های ساطوری شده استفاده کنید. سپس به مقدار لازم نمک و فلفل سیاه اضافه کنید. در آخر روی این ترکیب لیموی تازه و مقداری روغن زیتون بریزید و به خوبی آن را هم بزنید. 
به دلخواه می توانید از کاهو پیچ و یا کلم برای مواد بین ساندویچ استفاده کنید. به خوبی آن را بشویید و بدون اینکه پره های آن را جدا کنید، به صورت باریک و برش بزنید. 
تابه ای را داغ کنید و پس از یک دقیقه داخل آن روغن بریزید. پیازها را به صورت حلقه ای درشت برش بزنید و سپس آن ها را سرخ کنید. همزمان گوشت چرخ کرده را داخل آن بریزید و به خوبی تفت دهید. به مقدار دلخواه فلفل قرمز، نمک، تخم گشنیز و ادویه کاری را به آن اضافه کنید. ذرت و لوبیا قرمز نیم پز را به تابه اضافه کنید. 2 قاشق از سس گوجه فرنگی فیلفیل به آن اضافه کنید و به خوبی مواد داخل تابه را تفت دهید. پس از 15 الی 20 دقیقه این مواد به خوبی پخته می شوند. 
یک طرف نان ترتیلا را به سس مایوکادو آغشته کنید. در ابتدا ترکیب گوشت و پیاز و سپس ترکیب گوجه و فلفل دلمه را روی نان بریزید. سپس کاهو و یا کلم را روی آن بریزید و روی آن به مقدار دلخواه پنیر موزارالای رنده شده بریزید. 
در آخر از بالا و پایین نان را تا کنید و از سمت راست نان را بپیچید. 
این مخلوط را به مدت 3 دقیقه داخل ساندویچ ساز قرار دهید و در آخر نوش جان کنید.