شنیتسل مرغ

شنیتسل مرغ

زمان پخت30 تعداد نفرات2

مواد لازم برای تهیه شنیتسل مرغ:

500 گرم سینه مرغ 
1 عدد پیاز
3 حبه سیر
1 عدد گوجه
1 قاشق غذاخوری پاپریکا 
1 قاشق غذاخوری پودر سیر
4 قاشق روغن زیتون 
فلفل سیاه و نمک به مقدار دلخواه

دستور پخت:
برای تهیه شنیتسل مرغ، در ابتدا سینه‌ی مرغ را از وسط برش دهید و سپس آن را با نمک، پاپریکای شیرین، فلفل سیاه، پودر سیر و روغن زیتون مزه‌دار کنید. پس از اینکه مرغ به این مواد آغشته شد، به مدت 40 دقیقه داخل یخچال بگذارید. 
در مرحله‌ی بعد، یک عدد پیاز و 3 حبه سیر را به صورت نگینی برش زده و در روغن زیتون سرخ کنید. سپس یک قاشق شکر به این مخلوط اضافه کنید. سپس گوجه‌ها را به صورت نگینی خرد کنید. پس از طلایی شدن ترکیب سیر و پیاز، گوجه را به آن اضافه کنید. برای شکل گرفتن این مخلوط به آن به دو قاشق سس گوجه اضافه کنید. برای مزه‌دار کردن آن به مقدار دلخواه نمک و فلفل سیاه اضافه کنید. مقداری آب به این ترکیب اضافه کرده و روی حرارت متوسط قرار دهید. 
برای تهیه روکش سوخاری می‌توان از نان باگت استفاده کرد. نان باگت را به مدت 2 ساعت با دمای 50 درجه داخل فر قرار دهید تا به خوبی خشک شود. سپس آن را به کمک رنده پودر کنید و مقدار زیادی کنجد اضافه کنید. در صورت دلخواه به آن نمک و پاپریکا اضافه کنید. سپس سینه‌ی مرغ را به آن آغشته کرده و داخل ماهیتابه‌ای با روغن کم قرار دهید. هر دو دقیقه شنیتسل‌ها را پشت و رو کنید تا به خوبی بپزند. ده دقیقه زمان کافی است تا به خوبی مغز پخت شوند.
در آخر نان باگت را از وسط برش دهید و یک لایه مخلوط سیر و پیاز و گوجه را بریزید. در آخر شنیتسل‌ها را روی آن قرار داده و پنیر روی آن بگذارید تا با حرارت آن پنیرها ذوب شوند.