نودل میگو

نودل میگو

زمان پخت30 تعداد نفرات2

مواد لازم برای تهیه نودل میگو: 
150 گرم میگوی پاک شده 
4 عدد تخم مرغ
1 عدد لیمو ترش
1 قاشق غذاخوری آرد
1 قاشق غذاخوری روغن زیتون
2 عدد نودل
30 گرم بیبی اسفناج
30 گرم برگ روکولا
1 عدد آووکادو 
50 گرم پنیر پارمزان
10 قاشق سس پستو فیلفیل

دستور پخت: 
برای تهیه نودل میگو به همراه آووکادو، ابتدا سفیده​ ی تخم​ مرغ​ ها را داخل کاسه بریزید و بوسیله همزن برقی به خوبی هم بزنید تا زمانی که سفیده​ ی تخم مرغ مخلوطی کف مانند شود. یک قاشق غذاخوری آرد و 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید. 
لیمو را از وسط نصف کنید و روی میگوها بچکانید. نصف قاشق غذاخوری نمک، زنجبیل، پودر سیر و پول بیبر روی آن بریزید و میگوها را زیر و رو کنید تا به خوبی طعم ​دار شوند. 
برای سرخ کردن میگوها، ابتدا آن​ها را در مخلوط سفیده​ ی تخم ​مرغ بخوابانید و در روغن سرخ کنید. پس از اینکه میگوها طلایی شد، آن​ها را داخل ظرف آبکش مانند قرار دهید تا روغن از میگوها خارج شود. 
همزمان با سرخ کردن میگوها، نودل​ را در یک قابلمه که ½ آن از آب پر شده است، بریزید. آن را روی حرارت متوسط قرار دهید و اجازه بدهید تا به خوبی آب پز شوند. 
2 عدد تخم مرغ را داخل نایلون قرار دهید و آن را داخل یک قابلمه پر از آب قرار دهید. تخم مرغ ها بسته به دلخواه شما می تواند نیمه آب پز و عسلی و یا کاملا پخته شده باشند. 
برای سرو نودل، آن را داخل ظرف مخصوص خود بریزید و پنیر پارمزان، برگ های آرگولا و بیبی اسفناج ها را به آن اضافه کنید. آووکادو، میگو و تخم مرغ عسلی را روی آن قرار دهید و به همراه سس پستو نوش جان کنید.