لازانیا

لازانیا

زمان پخت40 تعداد نفرات2

مواد لازم برای تهیه لازانیا:
2 عدد پیاز
400 گرم گوشت چرخ کرده 
2 عدد فلفل دلمه 
1 قاشق غذاخوری آرد
100 گرم برگ ریحون
50 گرم پنیر پارمسان
400 گرم پنیر پیتزا
1 لیوان شیر
8 قاشق روغن زیتون
نمک و فلفل به مقدار لازم

دستور پخت:

برای تهیه لازانیا، ابتدا پیازها را به صورت نگینی خرد کرده و روی حرارت متوسط در روغن زیتون سرخ کنید. پس از 3 دقیقه که رنگ پیازها تقریبا طلایی شد، گوشت را به آن اضافه کنید. سپس نمک و فلفل را به این ترکیب اضافه کنید.
2 عدد فلفل دلمه را به صورت نگینی خرد کرده و به این ترکیب اضافه کنید تا به خوبی بوی زهم گوشت از بین برود. به اندازه نصف لیوان به آن آب اضافه کنید و تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا به خوبی مغزپخت شود. 
برای درست کردن سس، ابتدا قارچ‌ها را بسیار ریز خرد کنید و کف تابه‌ای را با روغن زیتون چرب کرده و یک قاشق آرد به آن اضافه کنید. پس از اینکه آرد به خود شکل گرفت، قارچ‌ها را به آن اضافه کنید.
سپس برگ ریحان‌های تازه را ساطوری کرده و پس از 2 دقیقه به قارچ‌ها اضافه کنید. نصف قاشق چایخوری به آن نمک اضافه کرده و یک لیوان شیر و 50 گرم پنیر پارمسان به آن اضافه کنید. پس از این که این ترکیب به خود شکل گرفت و سفت شد، آن را از روی گاز بر می‌داریم.

برای پخت ورقه‌های لازانیا، یک قابلمه را تا نصفه از آب پر کرده و یک قاشق غذاخوری سر پر به آن نمک اضافه کنید. سپس روی حرارت متوسط قرار داده تا به دمای جوش برسد. پس از به جوش آمدن آب، ورقه‌های لازانیا را اضافه کنید. پس از 7 دقیقه پختن، آن‌ها را با آب سرد آبکش نمایید تا به هم نچسبند. 

در این مرحله برای چینش لازانیا، اول به اندازه 2 قاشق کف ظرف مد نظر، مخلوط قارچ و ریحون را بریزید. سپس یک ورق لازانیا روی آن قرار داده و مخلوط گوشت را روی آن بریزید. به مقدار دلخواه روی این ترکیب پنیر پیتزا ریخته و تمامی این مراحل را مجددا تکرار کنید. 

در آخر لازانیا را به مدت 20 دقیقه، در دمای 210 درجه در فر قرار دهید. 

مطابق میل خود، می‌توانید این لازانیا را با تمام سس‌های فیلفیل امتحان کنید و لذت ببرید. 😍