زنان آلفا

زنان آلفا

1402/05/18 0

جهان به زنان قوی نیاز دارد، زنانی قدرتمند و موفق که موجب رشد و ارتقای دیگران می‌شوند.
زنان آلفا با استعداد، با انگیزه و سرشار از عزت نفس می‌باشند و در روابط اجتماعی خود موفق هستند. در رفتارشان قاطعیت و پافشاری به جایی دارند و تنها برای موفقیت تلاش می‌کنند.
این زنان الهام بخش دیگران هستند و در تمامی مراحل زندگی مورد توجه همگان قرار می‌گیرند. آن‌ها معمولا در نقش حامی ظاهر می‌شوند و در موقعیت‌هایی که نقش اول را به عهده نمی گیرند می خواهند زنان دیگر پیش قدم بشوند. هم چنین برای رویداد ها و جلسات داوطلب می شوند. به شدت برای موفقیت همگان مشوق خواهند بود چرا که موفقیت دیگران را موفقیت خود می دانند.
این زنان باور دارند که توانایی آن ها فراتر از سختی ها و پستی بلندی هاست و مرزها را پشت سر می گذارند. با چالش ها سازگار هستند و به خوبی موانع را رد خواهند کرد. به خوبی می دانند که چالش ها در شکل گیری تجربه و استعدادهایشان نقش بسزایی دارند.
آن ها عزت نفس ستودنی دارند و در وهله ی اول متوجه ی تاثیر گذار بودنشان خواهید شد. از هوش هیجانی بالایی برخوردار هستند یعنی در ابتدا احساسات خود را بررسی و با منطق خود، آنها را مدیریت می کنند؛ به اطراف خود توجه بسیاری می کنند و احساسات دیگران را به خوبی شناسایی می کنند.
در جمع هایی که همچین زنی وجود دارد، مرکز توجه قرار گرفته و زن های دیگر دوست دارند همانند او رفتار کنند. با همان لحن صدا صحبت میکنند یا مشابه او می خندند. تکیه گاه دیگران هستند و در یک جمع بیشتر از باقی افراد، قابل اعتماد به نظر می رسند.
ویژگی مشترک بین این زنان ، اولویت بندی در یادگیری و ارتقای جایگاهشان است. توانایی یادگیری از موانع برای آن ها یک مهارت است. آن ها موفقیت گرا و هدفمند هستند. به خود و توانایی هایشان اعتماد کامل دارند و تصورشان بر پایه ی این شکل می گیرد که با اراده ی خود می توانند به هر چه می خواهند برسند.
اینگونه زنان می توانند حامی فرزندانشان باشند که بتوانند در علم و آگاهی فرزندان خود کوشا باشند و بسیار دلسوزانه و آگاه مادری کنند.
اگر خواستار تقویت شخصیت آلفا در خود هستید، چند نمونه از کارهای زیر را شروع کنید:
- کتاب بخوانید.
- حرفه و شغلی را شروع کنید و تخصصتان را در آن زمینه گسترش دهید.
- دوره های توسعه فردی را برای پیشرفت زندگی شخصی تان بگذرانید.
- با تجربیات افراد آلفا آشنا شوید.
- ورزش را شروع کنید، چرا که قدرت ذهنی با قدرت بدنی رابطه مستقیمی دارد.
از خودتان یک نمونه موفق و آلفای دیگری در این دنیا به جا بگذارید.