سالاد یونانی

سالاد یونانی

اگر قصد دارید سالاد یونانی تهیه کنید، با ما همراه باشید.
ما به شما آموزش دهیم که سالاد یونانی به تنهایی می‌تواند یک وعده غذایی دلپذیری باشد. 
سالاد یونانی
مواد لازم:
کاهو 100 گرم
خیار 1 عدد
کدو سبز 1 عدد
فلفل دلمه ای 1 عدد
زیتون 50 گرم 
گوجه گیلاسی 10 عدد
پیاز قرمز 1 عدد
پنیر فتا 100 گرم 
آووکادو 1 عدد
انار 1 عدد
برگ تازه نعنا 10 عدد
برگ تازه آویشن 10 عدد
روغن زیتون 3 قاشق
آبلیموی تازه 8 قاشق
نمک و فلفل به مقدار لازم
برای تهیه سالاد یونانی در ابتدا کاهوها را به اندازه‌های مساوی روی تخته آشپزخانه خرد کنید و داخل ظرف مخصوص خود بریزید. سپس خیار، کدو سبز و  را به صورت حلقه‌های نازک خرد کنید و با کاهوها ترکیب کنید. 
در این مرحله هسته زیتون‌ها را خارج کنید و آن‌ها را از وسط نصف کنید. گوجه گیلاسی‌ها را به دلخواه می‌توانید از وسط برش دهید و یا به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید. سپس لایه رویی پیاز را جدا کنید و به صورت حلقه‌ای برش دهید. برای خوش طعم شدن سالاد یونانی بهتر است، فلفل دلمه‌ای را به صورت نگینی خرد کنید و در آخر دانه های انار را اضفه کرده و تمام مواد را به کاهو اضافه کنید و به خوبی ترکیب کنید تا مواد زیر و رو شوند و به خورد هم بروند.
در یک پیاله، آبلیموی تازه را بریزید و 3 قاشق به آن روغن زیتون اضافه کنید. آویشن را پودر کرده و به داخل آن بریزید. سپس برگ‌های نعنا را خرد کرده و داخل پیاله بریزید. نمک و فلفل را به مقدار لازم به آن اضافه کنید. مجددا به خوبی مواد را هم بزنید. 
در این مرحله پنیر فتا را به صورت مکعبی خرد کنید. سپس آووکادو را به اندازه‌ی متوسط خرد کنید. در آخر پنیر فتا و آووکادو را به سالاد اضافه کنید و به آرامی هم بزنید. 
سالاد یونانی را می‌ توانید به همراه جعفری ساطوری شده و یا سس ایتالیایی میل کنید.